ВИДЕО: Изби пожар на блок 3 во РЕК Битола – нема повредени, пожарот е исгаснат

ВИДЕО: Изби пожар на блок 3 во РЕК Битола – нема повредени, пожарот е исгаснат

Голем пожар кај главната трафостаница во РЕК Битола.

Од Електрани на Северна Македонија за ТВ21 велат дека избило пожар на блок 3.

„Вечерва изби пожар на блок 3 во РЕК Битола, еден од двата блока со кои во моментот работеше комбинатот (блок 1 и 3). Огнот изби во 22.50ч. на изолатор на трансформаторот на блок 3, надвор од електраната. Нема повредени, а огнот е брзо изгаснат“, додаваат од ЕСМ за ТВ21.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds