(Видео) Како се тресеше Лерин од земјотресот кој ги остави битолчани на улица

(Видео) Како се тресеше Лерин од земјотресот кој ги остави битолчани на улица

Силен земјотрес со интензитет од 5,5 степени по Рихтер ја погоди Грција, во близина на Лерин а се почувствува и во Македонија. Земјотресот предизвика вознемиреност меѓу жителите во Охрид, Струга и Битола.

Земјотресот бил на 23 километри јужно од Битола, а почувствуваниот земјотрес тука бил 4,8 степени.

На едно од видеата кои се појавија социјалните мрежи се гледа како од силниот потрес се рушат предмети во куќа, а домашното милениче преплашено и не може да избега.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds