ВИДЕО: Кошмарно излетување на патеката – дури и редарите беа во опасност

ВИДЕО: Кошмарно излетување на патеката – дури и редарите беа во опасност

Американскиот скијач Томи Форд, доживеа тежок пад при трката во велеслалом во швајцарскиот Аделбоден.

Форд на неколку точки пред стартно-целната рамнина успеа да загуби рамнотежа врз себе, па падна лошо на глава и загуби свест откако заврши во заштитните огради.

Трката веднаш беше прекината, а по итната интервенција на тимот од болницата, Форд итно беше пре несен до најблиската клиника со хеликоптер.

За сега уште нема официјални информации за здравствената ситуација на Форд, само се знае дека дошол при свест кога го ставале во хеликоптерот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds