ВИДЕО: Ова е победничкиот гол на Македонија во дуелот против Италија

ВИДЕО: Ова е победничкиот гол на Македонија во дуелот против Италија

Моментот кога македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски го даде победничкиот гол во дуелот со Итлаија се коментира низ целиот свет. Голот беше даден во 90 минута, односно продолженијата. Публиката скандираше за поддршка, а македонската репрезентација го започна славењето на теренот.

Александар Трајковски во 95.минута погоди за 0-1. Од 25 метри упати „бомба“ и го совлада Донарума.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds