(Видео) Ова остана од руската војска по повлекувањето кај Киев

(Видео) Ова остана од руската војска по повлекувањето кај Киев

Објавено е видео кое покажува што останало од руските тенкови, оружје и возила по повлекувањето кај Киев.

Видеото е снимено од репортер на германски „Билд“.

Пред неколку дена започна повлекувањето на руските сили во близина на Киев, за што и Украина и Западот рекоа дека е всушност прегрупирање по значителните загуби што ги претрпеа Русите.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds