Видео-Палестина: Срцето да ти се скрши, палестинско момче се збогува со својот загинат татко

Видео-Палестина: Срцето да ти се скрши, палестинско момче се збогува со својот загинат татко

Збогум на палестинско момче со неговиот татко, кој загина во нападот на Газа од страна на израелските сили,скрши срце на многумина палестинци.

Во палестинскиот напад врз Газа загинаа 24 Палестинци, вклучително и деца. Оние кои ги загубија своите роднини во нападите извршени во различни делови на Газа, еден по еден се збогуваат од своите најблиски. Простувањето на едно палестинско момче со неговиот татко, кој почина во Газа, ги скрши срцата. Палестинското момче, чија болка се гледа во неговите очи, потрча по толпата што го носеше телото на неговиот татко и се обиде да го допре неговиот татко за последен пат,обидувајќи се уште еднаш да го допре својот татко, палестинците го носеа погреб притоа обидувајќи се момчето да го смират. Кога палестинското момче било испратено на последното патување на неговиот татко, тој со солзи се простил од својот татко.

Извор:IHA/dubai-portal.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds