(ВИДЕО) Поројниот дожд го поплави охридскиот плоштад

(ВИДЕО) Поројниот дожд го поплави охридскиот плоштад

Поројните дождови кои денеска го зафатија Охрид го поплавија градскиот плоштад.

Метеоролозите најавуваат дека облачно, посвежо и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе има и до крајот на неделата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds