• 19/09/2020

(ВИДЕО) Поројниот дожд го поплави охридскиот плоштад

 (ВИДЕО) Поројниот дожд го поплави охридскиот плоштад
loading...
Advertisement

Поројните дождови кои денеска го зафатија Охрид го поплавија градскиот плоштад.

Метеоролозите најавуваат дека облачно, посвежо и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе има и до крајот на неделата.