ВИДЕО: Пожарникарите извлекоа 33 годишен жив маж кој преживеа повеќе од 48 часа под урнатините во Драч

ВИДЕО: Пожарникарите извлекоа 33 годишен жив маж кој преживеа повеќе од 48 часа под урнатините во Драч

Спасувачките екипи во Драч извадија 33 годишен маж кој поминал повеќе од 48 часа под урнатините по разорниот земјотрес.

33 годишниот маж бил сместен во хотел во Драч, но по разорниот земјотрес се нашол под урнатините и таму останал се до денеска кога беше пронајден.

Со аплауз беше поздравена акцијата и излекувањето на мажот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds