ВИДЕО: Претепан поранешниот претседател на општина Будва и фрлен по скали – објавена снимка од инцидентот

ВИДЕО: Претепан поранешниот претседател на општина Будва и фрлен по скали – објавена снимка од инцидентот

При денешното апсењет на градоначалникот на Будва денеска во Општината, со тешки повреди се здоби и поранешниот претседател на СО Будва и актуелен советник на претседателот на Општината.

Вујовиќ бил претепан и фрлен од скали.

Припадници на црногорските специјални единици брутално утрово го претепаа и уапсија и градоначалникот на Будва, Марко Царевиќ.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds