ВИДЕО: Први снимки по силниот земјотрес во Грција – изгледа страшно…

ВИДЕО: Први снимки по силниот земјотрес во Грција – изгледа страшно…

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтер беше регистриран во централниот дел на Грција, според податоците од Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија.

По социјалните мрежи се појавија првите видео снимки од силниот земјотрес кој денеска ја потресе Грција, а беше почувствуван и во регионот.

За потсетување, во последните 30 минути, регистрирани се три земјотреси од кои првиот со јачина од 6,25 степени, вториот со 4,00 степени и третиот со 4,9 во Грција.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds