Видео: Пукање во Виена, ранет е полицаец

Видео: Пукање во Виена, ранет е полицаец

Најмалку едно лице е застрелано вечерва кај во близина на синагога во центарот на Виена.

Полицијата е на местото на настанот. Медиумите пренесуваат дека е ранет полицаец.

Локалните медиуми јавуваат дека луѓето бегале од тој дел на градот откако чуле пукање.

На Твитер се појави и видео на кое се слушаат пукотници.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds