ВИДЕО: Се појавија видеа од експлозија во близина на ТВ кулата во Киев

ВИДЕО: Се појавија видеа од експлозија во близина на ТВ кулата во Киев

На социјалните мрежи се појавија видеа од експлозија која настанала во близина на ТВ кулата во Киев.

Засега не е јасно дали кулата е директно погодена.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds