ВИДЕО: Силна експлозија во Шкотска – уништена станбена зграда

ВИДЕО: Силна експлозија во Шкотска – уништена станбена зграда

Силна експлозија се случила во населено место на Јужен Ејршир во Шкотска, уништувајќи најмалку една станбена зграда.  

Локалните жители изјавија дека денеска слушнале експлозија во Ајр нешто по 19 часот по локално време. Неколку локални жители на социјалните мрежи напишаа дека нивните куќи се „потресени“ од вревата.  

Засега не е познато што го предизвикало инцидентот. Полицијата побара од граѓаните да не се приближуваат до местото на настанот

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds