ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Силна експлозија доцна вечерва ги вознемири жителите на Битола кои се наоѓале во близина на спортската сала „Боро Чурлевски“. Според информации на ТВ21, силна експлозија се случила во фабриката „Киро Дандаро“, по што веднаш интервенирале екипи на ТППЕ од Битола.

Според сведоци на настанот, експлозијата била силна, а подоцна се гледало и чад. Не е познато што експлодирало и дали тоа би предизвикало штети.

Во моментов вклучен е алармот во целата фабрика. Нема информации дали при експлозијата има повредени лица.

Фабриката во која се случила експлозијата е позната по тоа што веќе неколку години го печатни изборниот материјал.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds