(Видео) Силно невреме во Струга и Струшко  – За неколку минути дождот направи реки по улиците

(Видео) Силно невреме во Струга и Струшко – За неколку минути дождот направи реки по улиците

Силно невреме проследено со дожд нешто по 14 часот ја погоди Струга и Струшко.

Невремето погоди повеќе села, но засега нема информации за евентуални штети.

Дождот за неколку минути ги направи како реки улиците.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds