ВИДЕО: Снего предизвика хаос во Анкара – автомобили се лизгаа по улиците, возачите целосно немоќни

ВИДЕО: Снего предизвика хаос во Анкара – автомобили се лизгаа по улиците, возачите целосно немоќни

Замрзнати патишта направија големи проблеми во Анкара.

Еден 13-годишник снимил како автомобил се лизга низ стрмната замрзната улица.

Возачите биле прилично немоќни и губеле контрола над автомобилите, па многу од нив доживеале сообраќајни несреќи.

Според Ројтерс, оштетени се повеќе од 10 автомобили.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds