Видео: Teпачка каква одамна не сме виделе во НБА – Леброн брутално го удри противникот, па настана хаос

Видео: Teпачка каква одамна не сме виделе во НБА – Леброн брутално го удри противникот, па настана хаос

Ајзеа Стјуарт по шокот прво тргнал да се соочи со Леброн кој се правдал дека немал намера да го повреди.

НБА натпреварот меѓу кошаркарите на Детроит и Лос Анџелес Лејкерс ја донеле една од најжестоките тепачки во историјата на лигата.

Леброн Џејмс неспортски го удрил центарот на Детроит, Стјуарт, по што на младиот кошаркар почнало да му тече крв.

Стјуарт по шокот прво тргнал да се соочи со Џејмс кој се правдал дека немал намера да го повреди…

Судиите по сè што се случило го исклучиле Леброн поради неспортски потег, а за тоа време играчите се обидувале да го смират Стјуарт.

Погледнете го видеото: 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds