ВИДЕО: Убиени осум жени во салони за масажа во САД

ВИДЕО: Убиени осум жени во салони за масажа во САД

Најмалку осум лица се убиени во три престрелки во југоисточниот дел на САД. Пукањето се случило вчера во салони за масажа во градот Атланта и околината, јавуваат американските медиуми.

Осомничениот е уапсен. Неговото име е Роберт Арон Лонг и има 21 година.

Првото пукање, во кое биле убиени четири лица, а биле ранети две, се случило попладнето во салон за масажа на околу педесет километри од Атланта, најголемиот град во сојузната држава Џорџија, пренесува Си-Ен-Ен.

Набргу потоа, во уште две пукања во Атланта, исто така, биле убиени четири лица во два салони за масажа.

Жртви на двете пукања се жени, наводно со азиско потекло.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds