(Видео) Украинец снимал тенк од зграда, подоцна тенкот пукал кон станот од каде се снимало видеото

(Видео) Украинец снимал тенк од зграда, подоцна тенкот пукал кон станот од каде се снимало видеото

Агенциите пренесуваат видео во украинскиот град Бороѓанка на кое, како што пишуваат, се прикажани сите ужаси на војната во оваа земја.

На видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како камерманот, за кој се тврди дека е цивил, снима руски тенк додека минува низ градските улици.

Само неколку секунди подоцна тенкот пукал кон станот од каде се снима видеото.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds