(Видео) „Вие сте предавници“: Украински новинар и политичар се степаа за време на гостување во емисија

(Видео) „Вие сте предавници“: Украински новинар и политичар се степаа за време на гостување во емисија

Украинскиот новинар Јури Бутусов и членот на Платформа за живот Нестор Шуфрич се степале за време на гостувањето во емисијата „Слобода на говорот“ на Савик Шустер.

Тепачката изби кога Шуфрич истакна дека „Платформата за живот“ е втора најсилна во парламентот, а народот на Украина ја поддржува неговата страна, на што Бутусов одговори со обвинувања дека членовите на „Платформата“ се предавници, по што тој ги обвини дека го изневеруваат ширењето на руската пропаганда и наративи во Украина.

Шустер се обиде да ја смири ситуацијата велејќи дека судот треба да одлучи дали некој е предавник, но не успеа.

Само неколку моменти подоцна Бутусов притрча до Шуфрич и го удри во лицето, по што дојде до тепачка.

Кога ситуацијата малку се смири, Шуфрич го напушти студиото на неколку минути, за да се врати и да му каже на својот ривал дека е обичен провокатор, а и дека се чеша како девојче.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds