(ВИДЕО) Вистинска зима во БиХ, падна првиот снег

(ВИДЕО) Вистинска зима во БиХ, падна првиот снег

На социјалните мрежи, корисниците споделуваат снимки од снег што започна да паѓа на Бабановац, Влашиќ, но и во другите делови на Босна и Херцеговина.

Овие снежни врнежи биле очекувани со оглед на тоа што Федералниот хидрометеоролошки институт претходно најавил дека ќе паѓа на планините.

Сепак, корисниците на социјалните мрежи негодуваат поради снегот и наведуваат дека би било убаво снегот да паѓа само на планините, а не и подолу.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds