(Видео) Во тек е голема азербејџанска офанзива, ранети 10 лица

(Видео) Во тек е голема азербејџанска офанзива, ранети 10 лица

Вооружениот конфликт меѓу Ерменија и Азербејџан околу територијата Нагорно-Карабах влегува во шестиот ден. Бројот на загинати се зголемува, како и заканите и обвинувањата од двете страни.

Десет лица беа ранети во азербејџански артилериски напад врз седиштето на спасувачката служба во Арцах. Сепак, станува збор за полесни повреди. Зградата на спасувачката служба е делумно уништена, прозорците скршени, sидовите срушени, а оштетени автомобили се расфрлани низ паркингот.

Исто така објавена е снимка на која се гледа дека азербејџанските сили уништиле ерменски тенк.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds