ВИДЕО: Збеснат коњ трчаше во спротивен правец на автопатот Скопје-Тетово – полицијата не можеше да го стигне

ВИДЕО: Збеснат коњ трчаше во спротивен правец на автопатот Скопје-Тетово – полицијата не можеше да го стигне

Коњ кој влечеше запрежна кола, трчаше во спротивен правец на автопатот Скопје-Тетово.

На видеото објавено на социјалните мрежи се гледа дека во потерата по него се вклучиле повеќе полициски возила, но не можеле да го запрат коњот кој трчал со голема брзина.

Погледнете:

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds