ВИДЕО: Зовре латино крвта, жестока тепачка меѓу навивачите на Аргентина и Мексико

ВИДЕО: Зовре латино крвта, жестока тепачка меѓу навивачите на Аргентина и Мексико

Фудбалерите на Аргентина со победата од 2:0 над Мексико направија голем чекор кон осминафиналето на Светското првенство.

Неизвесноста на натпреварот ја зовре жешката латино крв на навивачите кои беа на трибините, па дојде до тепачка.

Учествувале неколкумина навивачи, а според пишувањата на странските медиуми, најлошо поминал навивач на Аргентина кој стадионот го напуштил раскрварен.

Mexico vs argrtina fans fight🤣🤣 pic.twitter.com/DxRxTC1oZR

— Madan xettri (@MadanBo16074733) November 26, 2022

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy