Видео:Кога малку ќе се прецениш: Носорог нападна слон па доби животна лекција

Видео:Кога малку ќе се прецениш: Носорог нападна слон па доби животна лекција

Слонот е најголемото копно животно, а носорогот не е далеку од подиумот. Сепак, носорогот, колку и да е силен и непробоен, е многу помал и послаб од слонот.Ова го почувствувала на нејзината кожа член (поточно членка) на овој вид, кога влегла во конфликт со слон мажјак.

Имаше бебе, и на крајот и таа и младенчето едвај, но едвај извлекоа жива глава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds