Видео:Лесна победа на Струга Трим Љум над Беласица

Видео:Лесна победа на Струга Трим Љум над Беласица

Екипата на Срѓан Захариевски рутински одиграа попладнево против Беласица. На натпреварот беа постигнати три голови, а екипата запиша и +3 бода на своето конто.

Во следното коло, Струга ТЉ гостува во Битола и силите ќе ги одмери со Пелистер.

Во следното коло Пелистер на свој терен ќе ја пречека Струга Трим Љум, додека Ренова го игра дербито со Вардар. Претходно, поточно в среда двете екипи повторно во Гостивар ќе се сретнат во рамките од осминафиналето на Купот на Македонија

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds