ВИДЕО:Обид за самоубиство во Скопје: Маж сака да скокне од зграда

ВИДЕО:Обид за самоубиство во Скопје: Маж сака да скокне од зграда

Во близина на трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје, моментално има спасувачка акција на пожарникари и полицajци кои се обидуваат да спречат маж да скокне од зграда.

Спасувачките екипи се обидуваат да го разубедат човекот, а околу зградата поставија и душек.

На терен е присутна и екипа на Брзата помош.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds