ВИДЕО:Силниот ветер ги турна таблите во Делчево, Заев и Николовски за малку ќе настрадаа

ВИДЕО:Силниот ветер ги турна таблите во Делчево, Заев и Николовски за малку ќе настрадаа

Силниот ветер кој дуваше во Делчево, донесе мали проблеми при обраќањето на премиерот Зоран Заев пред медумиуте.

Во еден момент додека зборуваше Заев, таблите паднаа па се срушија врз лицата позади премиерот, меѓу кои беше и вицепремиерот Љупчо Николовски.

Заев се сврте да види што се случува, па потоа продолжи со обраќањето.

Целата ситуација низ видео:

извор:TV21.TV

Можеби ке те интересира




This will close in 0 seconds