ВИДЕО:Тирана ја погодило мини-торнадо – ветерот носел се пред себе, автомобилите удирале еден во друг

ВИДЕО:Тирана ја погодило мини-торнадо – ветерот носел се пред себе, автомобилите удирале еден во друг

Невреме проследено со обилни врнежи и удари на ветер ја погоди вчера Албанија, а во Тирана се создаде мини торнадо кое довело до удирање на паркираните автомобили.

На социјалните мрежи се појави видео-снимка на која се гледа како паркираните автомобили се поместуваат под налетите на ветер и се удираат еден во друг.

Поедини градови биле поплавени поради обилните врнежи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds