ВИДЕО:Ужас во Турција: Урната деловна зграда, десетици луѓе заробени

ВИДЕО:Ужас во Турција: Урната деловна зграда, десетици луѓе заробени

Десет луѓе се заробени под урнатините, а 13 се спасени откако се урна деловна зграда во Малатија, источна Турција.

  • „За време на несреќата, малку пред 17 часот, околу 20 луѓе беа во зградата“, изјави гувернерот на провинцијата Малатија, Ајдин Барус.

Се уште не е позната причината за уривањето на зградата, а според локалните медиуми врз објектот се извршувале градежни работи.

Локалните власти соопштија дека продолжува потрагата и спасувањето на лицата под урнатините.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds