ВИДЕО:Воен хеликоптер падна врз куќа: загинаа четири лица

ВИДЕО:Воен хеликоптер падна врз куќа: загинаа четири лица

Хеликоптер на воздухопловните сили на Зимбабве денеска удри во куќа, при што загинаа тројца членови на екипажот и едно дете на земја, соопштија воздухопловните сили.

Хеликоптерот изведуваше вежба со двајца пилоти и техничар кога исчезна од радарот.

Тој влета во куќа во Арктур, земјоделска област на околу 30 километри источно од главниот град Хараре.

„Ние сме длабоко тажни од загубата на животи по несреќата“, рече командантот за авијација Елсон Мојо

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds