ВИДЕО:Зимска идила во Словенија

ВИДЕО:Зимска идила во Словенија

Иако веќе имаше снег во алпските делови на Словенија, утрово за прв пат оваа сезона падна во Крањска Гора, популарен словенечки ски-центар.

Видеото од Крањска гора е објавено на веб-страницата на туристичкиот одбор Крањска Гора.

– Го дочекавме првиот снег оваа сезона. Се сеќавате ли кога последен пат сте уживале во скијање или кога сте направиле снежни бели – објавија под видео.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds