Виена ќе постави спомен место за загинатите во терористичкиот напад

Виена ќе постави спомен место за загинатите во терористичкиот напад

Виена планира да изгради официјално спомен место во делот на градот, каде на 2 ноември беше извршен терористички напад во кој беа убиени четворица луѓе и повредени над 20, пренесува виенскиот дневник „Стандард“.

Весникот се повикува на изјава на Еврејската заедница, која укажала дека постои иницијатива која го поддржува тоа.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds