Викендов претежно сончево и стабилно

Викендов претежно сончево и стабилно

Викендов во Охридскиот регион ќе се задржи претежно сончево време со умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 4-от степен, а максималната дневна ќе достигне до 14 степени Целзиусови, информира УХМР.

На почетокот од идната седмица не очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дождособено во јужните и западните делови.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds