Викендов, променливо облачно и нестабилно време

Викендов, променливо облачно и нестабилно време

Викендов во Охрид ќе помине со променливо облачно и нестабилно време.

Попладнево се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта се интензивираат. Ќе дува слаб, во источните делови умерен ветер од југоисточен правец.

В недела, времето ќе биде нестабилно. Временската прогноза покажува дека ќе има врнежи од дожд.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds