Владата донесе одлука – полицискиот час од утре ќе започнува од 23 часот

Владата донесе одлука – полицискиот час од утре ќе започнува од 23 часот

Владата на денешната седница донесе одлука со која времетраењето на полицискиот час ќе се скрати, дознава ТВ21.

Според информациите, од утре, наместо од 21 часот, полицискиот час ќе започнува од 23 часот, додека пак угостителските објекти ќе работат до 22:30 часот.

Ваквата одлука доаѓа откако вчера Кризниот штаб на состанок разгледа предлози пристигнати од Министерството за здравство и врз основа на нив предложи да се усвојат нови рестриктивни мерки.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds