Владата донесе одлука: Угостителските објекти ќе работат до 21 часот, се забранува и групирање по 21 часот

Владата донесе одлука: Угостителските објекти ќе работат до 21 часот, се забранува и групирање по 21 часот

Владата на седницата која ја одржа денеска го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести и со тоа стапуваат на сила новите рестриктивни мерки со цел спречување на коронавирусот, дознава ТВ21.

На Владината седница донесена е одлука, угостителските објекти да работат до 21 часот, а исто така на седницата изгаласано е групирањето наместо до 23 да се намали до 21 часот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds