Владата прогласи тридневна жалост

Владата прогласи тридневна жалост

Владата попладнево на седница донесе одлука за прогласување тридневна жалост во Република Северна Македонија поради автобуската несреќа во Бугарија во која загинаа 46 лица, потврдија за МИА од владината прес-служба.

Државните знамиња пред Владата се спуштени на половина копје.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds