Во Љубљана запалени четири автомобили

Slovenija, Medvode, 21.10.2018, 21.oktober 2018 Policijski avtomobil varuje avtomobilsko nesreco na cesti. avto, poskodbe, neprilagojena hitrost, policija, kazen , promet, modre luci, policija, Foto:Srdjan Zivulovic /Bobo

Во Љубљана запалени четири автомобили

Четири автомобили изгореа во пожар што избувна во населба во Љубљана нешто пред 5:00 часот утрово, соопшти денеска Службата за цивилна заштита.

Полицијата во моментов ги истражува причините за несреќата во која нема повредени. Томаж Томажевич од словенечката полиција рече дека во пожарот биле запалени четири возила, од кои две целосно изгореле.

– Полицијата продолжува да собира податоци за околностите што довеле до пожарот. За се ќе го известиме Обвинителството, додаде тој.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds