Во автомобил во Струга пронајдена марихуана

Во автомобил во Струга пронајдена марихуана

На 07.07.2020 година во 00.05 часот во полициската станица Струга, приведени се А.П.(22) од Скопје,  Д.Ч.(25) и Ј.Т.(23), двајцата од Струга. При преглед на патнички автомобил „Сузуки“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Д.Ч, кај сопатникот Ј.Т. пронајдени се три пакувања со марихуана. По целосно документирање на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds