• 15/08/2020
 Во автомобил во Струга пронајдена марихуана

Во автомобил во Струга пронајдена марихуана

loading...
Advertisement

На 07.07.2020 година во 00.05 часот во полициската станица Струга, приведени се А.П.(22) од Скопје,  Д.Ч.(25) и Ј.Т.(23), двајцата од Струга. При преглед на патнички автомобил „Сузуки“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Д.Ч, кај сопатникот Ј.Т. пронајдени се три пакувања со марихуана. По целосно документирање на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ке те интересира