Во цела Украина се огласија сирени за опасност од напад од воздух

Во цела Украина се огласија сирени за опасност од напад од воздух

Сирените за воздушен напад се огласија во сите региони на Украина, соопштија официјални лица.

И на официјалниот канал на Киев на Телеграм е објавено дека во сила е опасност од воздушен напад.

Во објавите на украинските социјални мрежи се наведува полетувањето на руските авиони стационирани во Белорусија како причина за општата тревога.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy