Во Црна Гора трет ден по ред нема нови случаи на заразени

Во Црна Гора трет ден по ред нема нови случаи на заразени

Во Црна Гора ни денеска нема потврдени случаи на коронавирус, а од последниот пресек тестирани се 81 примерок, соопшти Институтот за јавно здравје.

Во земјата веќе неколку дена по ред нема новозаразени.

Од почетокот на пандемијата во Црна Гора регистрирани се вкупно 321 заразен.

Најмногу од нив биле во Подгорица – 163, Тузи – 37, Бар – 23 и Улцињ – 22.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds