Во експлозија во Пакистан загинаа тројца војници

Во експлозија во Пакистан загинаа тројца војници

Тројца членови на безбедносните сили на Пакистан загинаа, а петмина се повредени кога експлодирала бомба во југозападниот дел на земјата, соопштија пакистанските власти.

Бомбата била поставен на мотоцикл, паркиран во предградие на главниот град на провинцијата Балуџистан Кучлах.

Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот. Во Балуџистан има вооружени групи кои бараат поголема автономија на регионот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds