Во куфери купени на аукција пронајдени тела на две деца

Во куфери купени на аукција пронајдени тела на две деца

Посмртни останки на две деца се пронајдени во куфери купени на аукција во магацин во Окланд, Нов Зеланд.

Локалната полиција инфомира дека, жртвите првично се на возраст меѓу пет и десет години.

Куферите биле откриени меѓу работи купени на големо во тој магацин.

Истрагата е во тек, а полицијата работи на идентификација на жртвите.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy