Во Лаос запленети 33 милиони таблети метамфетамини

Во Лаос запленети 33 милиони таблети метамфетамини

Полицијата во Лаос заплени 33 милиони таблети метамфетамин и 500 килограми кристал метамфетамин, изјави денеска официјален претставник на Агенцијата на ОН за борба против дрога и криминал.

Тоа е трета најголема заплена на метамфетамин досега во Лаос.

Според претставник на Канцеларијата на ОН за борба против дрога и криминал, Џереми Даглас вчера во северозападната провинција Бокео биле запленети 200.000 таблети метамфетамин. Дрогата била откриена во камион, што бил запрен на контролен пункт.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy