Во Мексико запленети над четири тони дрога

epa07855180 Mexican Police inspect the area where a total of 138 bags containing human remains were found, in Zapopan, Mexico, 18 September 2019 (issued 20 September 2019). Forensic police extended the search area in case any more bags were to be found buried nearby. EPA-EFE/Francisco Guasco

Во Мексико запленети над четири тони дрога

Мексиканската полиција заплени големо количество на дрога во градот Тихуана, во близина на границата со САД.

Запленети се 301 кутија со марихуана со тежина од 3.607 килограми и 21 кутија со метамфетамини, тешки 565 килограми.

Според прелиминарните процени вредноста на запленетата дрога е околу 3,5 милиони долари.

Илегалната пратка е откриена со рентгенски скенер.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds