Во петок пристигнуваат кинеските вакцини

Во петок пристигнуваат кинеските вакцини

Министерот за здравство Венко Филипче денеска при одговарање на пратеничко прашање истакна дека во петок наутро се очекува да пристигнат кинеските вакцини.

„Кинеските вакцини ги очекуваме да пристигнат овој викенд, конкретно во петок наутро да пристигне количината од 200 илјади вакцини“, порача Филипче.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds