Во Подгорица украдено поштенско блиндирано возило со пари

Во Подгорица украдено поштенско блиндирано возило со пари

Двајца маскирани напаѓачи вчера во Подгорица украле блиндирано поштенско возило во Подгорица, кое превезувало пари, објавија црногорските медиуми.

Полицијата се уште не го коментирала инцидентот, а според медиумите разбојниците успеале да го украдат блиндираното возило на Поштa на Црна Гора.

Се уште не е познато колку пари имало во возилото

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds