Во прекин сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Во прекин сообраќајот на патот Кичево-Охрид

На патниот правец Кичево – Охрид, поточно кај с.Врбјани после планинскиот превој Пресека, поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, соопшти АМСМ.

Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds