Во Скопје силниот ветер корнеше дрвја и уриваше покриви

Во Скопје силниот ветер корнеше дрвја и уриваше покриви

По синоќешното невреме, при што ветерот откорна неколку кровови и дрвја, екипите на Град Скопје до раните утински часови ги расчистуваа улиците.


Силниот ветер кој веќе половина час дува во Скопје однесе покрив од зграда на булеварот „Партизнаски одреди“, помеѓу Порта Влае и Карпош 4. Во Кисела Вода пак, ветерoт откронал дрво. Управата за хидрометоролошки работи најави дека денеска и в петок се очекува претежно облачно време со врнежи од дожд и силни ветрови, а на планините и на некои повисоки места од снег.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds